"Enter"a basıp içeriğe geçin

Bağımlı Kimdir?

Çoğumuz bu soru üzerinde iki kere düşünmek zorunda kalmıyoruz.

Biz biliyoruz, tüm yaşamımız ve düşüncelerimiz herhangi bir biçimde uyuşturucular etrafında dönüyordu.

Almak ve kullanmak ve daha fazlasını almak için yollar ve yöntemler bulmak. Kullanmak için yaşadık ve yaşamak için kullandık. Çok basit olarak hayatı uyuşturucular tarafından kontrol edilen ve ilerleyen bir hastalığın pençesinde olan kişileriz.

Bunun sonu hep aynı: hapishaneler veya ÖLÜM. Ben bağımlılığım üzerinde çok düşündüm bir türlü hastalığımı kabul edemedim ama artık biliyorum. Uyuşturucuları elde edebilmek için her şeyi yaptım ama sonu gelmeyecek bir döngüye girmişim hep daha fazlasını bulmak zorundaydım gerçekten kullanmak için yaşadım ve yaşamak için kullandım.

Bağımlılığın neyi ne kadar kullanmakla ilgisinin olmadığını öğrendim, bu hastalığın sadece durdurulabileceğini ve ömür boyu devam ettiğini artık biliyorum.

Hastalığın aktif dönemindeki sonu biliyorum hapishaneler, hastaneler ve ölüm…

Ben artık bağımlı olduğumu biliyor ve kabul ediyorum. Bağımlılığın çok geniş kapsamlı bir hastalık olduğunu öğreniyorum ve bu programı bulduğum için Allah’a şükrediyorum.

Hastalığımdan sorumlu olmadığımı ama iyileşmemden sorumlu olduğumu biliyorum.

Programdaki bağımlıların benim gibi olması beni yalnızlık hissinden kurtardı, ben temiz kalarak iyileşmek için bir adım attım ve programı hayatıma uygulamak için uğraşıyorum, kaybettiğim şeyleriğ düşünmüyorum, geçmişte yaptıklarım için kendimi suçlamamaya çalışıyorum, bu programın ruhsal bir program olduğunu yeni kavrıyorum, içime yeni şeyler katıyor programın gücüne inanıyorum ve artık ben biliyor ve bağımlılığımı kabul ediyorum.

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir